Jahon chempionatiga tayyorgarlik qizgʻin pallada!
Joriy yilning 24 iyul – 3 avgust kunlari yurtimizda ilk bor voleybol bo‘yicha 19 yoshgacha bo‘lgan yigitlar o‘rtasidagi Jahon chempionati bo‘lib o‘tadi. Bu musobaqada 24 ta davlat vakillari ishtirok etadi.
Saralash bahslari: Toshkent shahri, Yunusobod tumani “Saxovat sport servis” sport majmuasi Toshkent viloyati O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti manejida o‘tkaziladi.
Musobaqaga tayyorgarlik ishlari davom etmoqda. Ichki ishlar vaziri oʻrinbosari Abdullayev Bekmurod Tojimirzayevich, Sport vaziri oʻrinbosari Mahmudov Shahrullo Sharipovich va tegishli ishchi guruh vakillari sport inshootlariga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida: Ochilish va yopilish marosimlariga tayyorgarlik Jamoalarni joylashtirish. Qurilish-ta’mirlash ishlari.Texnik va tashkiliy masalalar batafsil ko‘rib chiqildi va barcha yo‘nalishlar bo‘yicha mas’ullarga aniq topshiriqlar berildi.